Facebook uruchamia GlobalCoin

 

Facebook uruchamia GlobalCoin – własną kryptowalutę

 

 

Plotki ot tym, że największa firma , gigant mediów społecznościowych planuje utworzyć własną kryptowalutę krążyły od dawna.

Według doniesień z przełomu roku nowa waluta miała pojawić się albo w trzecim kwartale 2019 roku albo pierwszym 2020. W części informacji pojawiały się pogłoski o czerwcu 2019 roku.

Zainteresowanie środowiska związanego z kryptowalutami było duże. Pojawienia się kryptowaluty tymczasowo, roboczo nazywanej GlobalCoin (tak kryptowaluta GLC już istnieje, ale nie ma ona powiązania z Facebookiem), za którą stoi tak duży podmiot jak Facebook musiało zelektryzować społeczność.

Międzynarodowy zasięg, powszechna rozpoznawalność i potężne środki finansowe stojące za takim rozwiązaniem gwarantują sukces przedsięwzięcia, a dla społeczności związanej z kryptowalutami obietnicę dalszego, szybszego rozwoju.

Tak duża firma z pewnością będzie inwestować stosowne środki w rozwój technologii. Kolejnym plusem z inwestycji w GlobalCoin będzie upowszechnienie i spopularyzowanie kryptowalut jako środka do codziennych, zwykłych płatności używanego przez zwykłego Kowalskiego. 

 

Globalcoin kryptowaluta facebook

Co wiemy

 

GlobalCoin ma służyć do realizacji płatności przez Użytkowników Amerykańskiego Giganta mediów społecznościowych. W prosty sposób ma umożliwiać przekazywanie środków między Użytkownikami Facebooka, Instagrama, WhatsAppa i innych platform należących do imperium stworzonego przez Marka  Zuckerberga. 

Według założeń ma zapewnić stabilność posiadanych środków dlatego ma być bezpośrednio  powiązany z USD albo z koszykiem walut USD, EUR i JPY. Dzięki temu zgormadzone środki powinny być odporne na gwałtowne zmiany wartości. 

Według Forbes i BBC już od kilku miesięcy trwają rozmowy z Bankiem Anglii (kwiecień 2019 Mark Zuckerber spotkał się z Markem Carney), w Szwajcarii została utworzona spółka celowa z sektora fintech o nazwie Libra, a dodatkowo trwają konsultację z Departamentem Skarbu USA  dotyczące prawnych i fiskalnych aspektów takiego przedsięwzięcia.

Dodatkowo mają trwać zaawansowane prace w integracji rozwiązania z płatnościami Western Union, aby umożliwić łatwe korzystanie z nowej technologii przez osoby nie posiadające kont bankowych. Trwają także rozmowy z Visa i Mastercard.

Według doniesień BBC Facebook przeznaczył budżet w wysokości 1 miliard USD na rozwój projektu GlobalCoin i zatrudnił do wdrożenia tego projektu byłego szefa platformy płatniczej PayPal Davida Marcusa.   

 

Kiedy ?

 

Według najnowszych doniesień nowa waluta może pojawić się nawet w przyszłym tygodniu. Na początku czerwca Laura Mccracken szefowa usług finansowych Facebooka na Europę Północną ogłosiła udostępnienie tzw. White Paper dla GlobalCoin (Project Libra) z datą 18 czerwca 2019 roku.

Oznacza to, że tego dnia mediom i społeczności zostaną przedstawione oficjalnie podstawowe plany oraz założenia dotyczące całego projektu. Co prawda z biznesowego punktu widzenia będzie to bardziej materiał marketingowy, ale oficjalny z podanymi planowanymi datami realizacji poszczególnych punktów. Skończy się czas spekulacji i operowaniu na nieoficjalnych przeciekach, a zaczniemy opierać się na oficjalnych materiałach.

Cała społeczność czeka z niecierpliwością na to co przedstawi Facebook o ile wprowadzenie GlobalCoin (Project Libra) nie wpłynie zbytnio na Bitcoina, ETH i innych „starych” o tyle powinno upowszechnić kryptowaluty wśród zwykłych Użytkowników Internetu. Wprowadzić kryptowaulty do powszechnej codzienności.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *