Cena Bitcoin w 2019 roku ?

 

Cena Bitcoin w 2019

 

Ostatni rok był bardzo dynamiczny i pełen zmian jeśli chodzi o rynki finansowe związane z kryptowalutami. W 2018 roku Bitcoin pomimo zawirowań odbudował swoją pozycję i udowodnił swoją dojrzałość.

Dlatego jeżeli próbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie: jaka będzie cena Bitcoin w 2019 roku? To myślę, że w skali całego powinniśmy celować w wyraźne i stabilne wzrosty.

Sam Bitcoin, jako waluta jest na rynku wystarczająco długo by był traktowany jako sensowna alternatywa dla innych „dużych” walut jak: jen, euro, frank szwajcarski, funt brytyjski, czy euro. Minął już okres gwałtownych zmian typowych dla instrumentów spekulacyjnych, czy młodych, niedojrzałych rozwiązań. Czasy traktowania go jako narzędzia do osiągania szybkich i spekulacyjnych zysków już minął.

Jednych to ucieszy, drugich mniej, ale takie są fakty. Przez sporą grupę inwestorów traktowany jest jako solidną przystań i stałby element zróżnicowanego portfela zabezpieczającego oszczędności przed ewentualnymi zawirowaniami. Oznacza to, że ma on zapewnioną stabilność i ochronę przed gwałtownymi, znacznymi spadkami.

 

 

 

W obecnej sytuacji wielu inwestorów, którzy chcieliby zabezpieczyć swoje pieniądze przed niepewnościami związanymi z polityką i zawirowaniami w gospodarce będzie kierować się w stronę Bitcoina.

Kolejną wskazówką podsuwającą odpowiedź na pytanie jaka będzie cena Bitcoina w 2019 roku są zapowiadane na ten rok zmiany w prawodawstwie różnych Państw.

Zgodnie z zapowiedziami w tym roku mają zostać podjęte kolejne kroki prawne umożliwiające rozwój finansowych instrumentów pochodnych, które będą miały pełne umocowanie w prawodawstwie takich państw jak USA, czy Szwajcaria.

Zapowiadane w zeszłym roku, szeroko komentowane w świecie finansów plany instytucji finansowych pozwalają patrzeć na perspektywę wzrostu jako na realną i bardzo prawdopodobną ścieżkę.

Kolejnym czynnikiem przemawiającym za wzrostem jest niepewność klasycznych rynków finansowych. Nie mający końca konflikt między USA, a Chinami, który przerodził się w wojnę celną, która zmierza w dobrym kierunku i daje nadzieje na rychłe zakończenie.

Wciąż niepewna sytuacja na Bliskim Wschodzie, które destabilizuje rynek ropy i gazu. Olbrzymie rezerwy walutowe Chin i Państw Arabskich, które muszą znaleźć gdzieś ujście.

Rezygnacja z dolara jako waluty transakcyjnej w przypadku handlu międzynarodowego przez kolejne kraje. A na dodatek najbliższy nam niepewny impas Brexitu.

Wydawałoby się, że ta „zabawna” sytuacja powinna już dawno mieść jakiś koniec, ale nie ma i ciągle buduje niepewność. Biznes i finanse nie lubią niepewności, lubią stabilność i jasne zasady. Stabilność i zasady oznaczają, że można przewidywać, planować, szukać rozwiązań.

 

cena bitcoin w 2019

 

 

I choć kilka lat temu raczej nikt poza grupką zatwardziałych Geeków nie odważyłby się tego powiedzieć Bitcoin może zapewnić taką stabilność być przystanią odporną na działania poszczególnych rządów i zapewnić łatwe przenoszenie środków.

A to czyni go walutą pożądaną i wartą posiadania, a to oznacza popyt, który będzie tym większy im otaczająca go rzeczywistość jest mniej stabilna.  

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *