Airdropy – darmowe kryptowaluty

 

 

Airdropy – darmowe kryptowaluty

 

 

Co to są airdropy?

 

Jest to pomysł zaczerpnięty z gier komputerowych i operacji wojskowych polegający na „zrzucaniu” zapasów w postaci kryptowalut do Uczestników różnych  projektów.

Oznacza to, że można otrzymać darmowe kryptowaluty bez inwestowania środków finansowych. W zamiana za wykonanie określonej pracy, poświęcony czas otrzymujemy bonus w postaci „zrzutów” na nasze wirtualne konta / portfele podpięte pod różne projekty.

 

W niektórych przypadkach wymagają posiadania określonych środków w portfelu, ale są też takie, które nie mają takich wymagań. Przy czym pamiętajmy, że to nie są darmowe kryptowaluty, a raczej chwyt marketingowy, który pozwala powiązać określoną grupę osób do nowego projektu i ułatwić jego popularyzację wśród określonej grupy docelowych odbiorców.

Jest to dodatkowa zachęta mająca zwrócić uwagę szerszego grona osób nowym rozwiązaniem. W zależność od konkretnego rozwiązania i momentu, w którym dołączymy do konkretnej społeczności takie darmowe kryptowaluty mogą mieć ekonomiczny sens.

 

Jeżeli interesujemy się technologią blokchain i aktywnie inwestujemy lub zamierzamy inwestować swoje środki to warto rozejrzeć się wśród istniejących możliwości. Takie dodatkowe doładowania naszego konta może skrócić czas potrzebny do uzyskania akceptowalnego zwrotu z poniesionej inwestycji.

Dodatkowo zwiększy to nasze zaangażowanie w określone rozwiązania i zwykle sprzyja poszerzaniu wiedzy na dany temat. 

 

 

 

 

Ale co to są airdropy i z czym to się wiąże?

 

Airdrop – to nagroda wypłacana w postaci określonej kryptowaluty (np. Bitcoina, ETH itd.).

Aby uzyskać nagrodę musimy być uczestnikami projektu (zwykle będącego w początkowej fazie rozwoju), który oferuje taką możliwość (zachętę) i realizować określone zadania.

Najczęściej są to:

 

  1. polubienie w mediach społecznościowych stron projektu (lub stron powiązanych),
  2. śledzenie Facebooka / Twittera projektu,
  3. subskrypcja kanału na Vimeo / Youtubem
  4. rejestracja na określonych stronach,
  5. wypełnianie ankiet,
  6. ew. oglądanie określonych reklam.

 

Wszystko to ma służyć promocji ICO lub projektu kryptowaluty wśród naszych znajomych i budowaniu świadomości marki w Internecie / sieciach społecznościowych.

Część zadania jest mało absorbujących i wymaga jedynie kliknięcia w „suba” i / lub „like”, a niektóre wymagają większych nakładów czasu + uwagi. Warto pamiętać, że część otrzymanych w ten sposób coinów może nie przedstawiać sobą żadnej wartości.

Jeżeli projekt nie wypali, nie uda się zebrać odpowiedniej ilość zasobów: ludzkich i finansowych. To poświęcony czas może pójść na marne. Jeżeli jednak podejdziemy do tego świadomie i rzetelnie to mamy szanse na wartościowe darmowe kryptowaluty, które wzbogacą nasz portfel.

Dlatego warto na bieżąco śledzić, analizować i badać nowe projekty, które dają realne szanse na rozwój. Wbrew pozorom jest spora, realna szansa na znalezienie projektu, będącego w wczesnej fazie rozwoju, który korzysta z tej formy promocji do budowy społeczności i świadomości.

W podobny sposób korzystają (i korzystały) niektóre startupy rozdające swoje akcje swoim pracownikom, czy klasyczne firmy rozdające darmowe próbki swoich produktów. 

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *